Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

W dniu 11 września w niedzielne, coraz to bardziej jesienne popołudnie odbyło się „Międzypokoleniowe Spotkanie Twórcze” skierowane do różnych grup społecznych, najliczniejszą jak zawsze stanowili nasi niezastąpieni Seniorzy. Na twarzach uczestników zdecydowanie nie było widać zbliżającej się melancholijnej oraz chłodnej jesieni. Podczas wydarzenia uczestnicy nie tylko mieli okazję spędzić ze sobą czas na rozmowach, ale także poznać artystów, pasjonatów z terenu gminy Biskupice.

Uroczystość otworzyła Wójt Gminy Biskupice Renata Gawlik wraz z Dyrektor Centrum Kultury, ciepło witając zaproszonych oraz przekazując ogromne zadowolenie z możliwości ponownego spotkania się po trudnym okresie pandemii. W spotkaniu wzięła udział liczna, bo ponad 100 osobowa grupa mieszkańców.

Po oficjalnym otwarciu przyszedł czas na część artystyczną. Jako pierwszy swój talent zaprezentował młody, energiczny, niekryjący swojego zamiłowania do muzyki Kacper Krawczyk z Przebieczan, który zagrał znane wszystkim utwory na wspaniałym instrumencie, jakim jest harmonia. Kolejną artystką była pogodna, pełna elegancji Pani Helena Jaszczyk ze Szczygłowa, członkini Klubu Seniora działającego w ramach Centrum Kultury Gminy Biskupice. Pani Helena z okazji spotkania opracowała tekst do zaśpiewanej przez siebie piosenki, opisującej zróżnicowane życie Seniora. Następnie swój dorobek wokalno-muzyczny zaprezentowała niezwykle utalentowana Patrycja Kleczkiewicz, mieszkanka Sławkowic. Artystka wykonała utwory, zabierając uczestników w nieznane.

Z kolei podczas wernisażu malarstwa, można było podziwiać wyjątkowe dzieła jawczyckiego artysty Pana Pawła Własnowolskiego. Wśród kolekcji znalazły się piękne, barwne krajobrazy oraz martwa natura. To tylko niewielka część prac z bardzo obszernego dorobku artysty, który wystawiał swoje prace nie tylko w kraju ale także poza jego granicami.
W saloniku poezji z kolei udostępniono twórczość autorstwa Pani Cecylii Kosteckiej z Przebieczan (m.in. wiersz pt. „Moja Gmina”), która poprzez swoją pasję promuje walory kulturowo-historyczne gminy Biskupice, za co serdecznie dziękujemy.
Zróżnicowana wystawa prac rękodzieła osób niepełnosprawnych ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Tomaszkowicach, uczestników Klubów Seniora oraz Pracowni Artystycznej Dzieci i Młodzieży, wywarła ogromne wrażenie na uczestnikach spotkania – piękne prace ceramiczne, haft, makrama, prace wykonane metodą sospesso.

Przyszedł czas na edukację i wykład Pana Januarego Daniłosia z Koła Pszczelarzy w Biskupicach – wielkiego pasjonaty pszczół i darów natury. Prelegent zapoznał nas z tematyką lokalnych produktów i ginących zawodów, zaprezentował niezbędne w pasiekach akcesoria pszczelarskie, a także przekazał ciekawostki z życia pszczół i uświadomił nam jak ważną rolę spełniają te niezwykłe owady.

Najwyższy czas, aby rozpocząć koncert, a następnie zabawę taneczną, z udziałem Kapeli Podwórkowej „Gulony” z Zakliczyna. Przy starych, dobrych utworach polskiej muzyki „podwórkowej” uczestnicy wydarzenia bawili się wyśmienicie. Nie zabrakło głośnego podśpiewywania oraz wspólnego tańca. Mieszkańcy nie kryli swojego zachwytu dla przybyłej kapeli, która nie stroniła od występów pomiędzy publicznością.

Roztańczeni uczestnicy ani śmieli zaprzestawać zabawy tanecznej. Tuż po zakliczyńskiej Kapeli swój występ instrumentalno-wokalny zaprezentował Pan Tadeusz Kowalski z Łazan, podgrzewając taneczną atmosferę do późnych godzin nocnych – bez Pana Tadeusza ani rusz!

Dziękujemy za wspaniałą frekwencję i cudowny czas.

 

„Projekt zrealizowano w ramach Europejskiego Funduszu rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

 

Materiał Centrum Kultury Gminy Biskupice.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć https://www.ckbiskupice.pl/events/miedzypokoleniowe-spotkanie-tworcze-2/

 

Przewiń do góry