Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Powrót do szkół zachęca do powrotu wspomnieniami do wakacyjnych przygód. Nie zabrakło ich wychowankom Ponadgminnej Placówki Wsparcia Dziennego w Zabłociu oraz jej filii w Trąbkach – Zborówku.

Każdego dnia dzieci wspólnie z wychowawcami uczestniczyli w rozmaitych zabawach ruchowych, grach zespołowych, zajęciach plastycznych oraz muzycznych. Dużą popularnością cieszyły się gry planszowe, koraliki oraz bransoletki i zawieszki z muliny. Korzystając z pogody spacerowaliśmy po okolicy, wybraliśmy się na pizzę i lody do Trąbek, do lasu w Suchorabie bawiąc się w podchody, do świetlicy w Zborówku, na lody do Biskupic. Nasi wychowankowie chętnie brali udział w konkursach związanych ze sportem oraz śpiewem, z zaangażowaniem walcząc o nagrody.

Przez całe wakacje w Placówce odbywały się zajęcia sportowo-rekreacyjne z trenerem, realizowane w ramach Gminnego  Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Na zakończenie wakacji, dzięki wsparciu fundacji Sfinks-z pasją do dzieci, nasi podopieczni pojechali na całodniową wycieczkę do Gliwic. Pierwszym punktem wycieczki było centrum rozrywkowo – edukacyjne „Funzeum”, pełne multisensorycznych instalacji przedstawiających światło i kolor z niezwykłej perspektywy. Czas wolny po zwiedzaniu wystawy, to rozładowanie energii w strefie Funzone, gdzie znajdują się m.in. świecąca podłoga do tańca, 12 metrowe pianino podłogowe, podniebny plac zabaw, basen z przeźroczystymi piłeczkami i podświetlanym dnem. Tuż obok Funzeum zlokalizowany był kolejny cel wycieczki czyli „Kolejkowo”, świat pełen miniatur realnego świata i życia codziennego. Dzieci z zainteresowaniem przyglądały się każdej figurce, jeżdżącym kolejkom i samochodom, słuchali opowieści przewodnika dotyczących najważniejszych atrakcji Gliwic przedstawionych na makietach. Po wspólnym obiedzie, z głowami pełnymi wrażeń wróciliśmy do rzeczywistości, aby świętować ostatnie chwile wakacji.

Dziękujemy wszystkim, z którymi spędziliśmy te cudowne chwile, życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym.

Zadanie finansowane jest ze środków otrzymanych z Gminy Biskupice oraz Powiatu Wielickiego.

 

[Materiał nadesłany przez pracowników PPWD w Zabłociu]

 

 

Przewiń do góry