Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

14 października 2022 roku w Dniu Święta Edukacji Narodowej odbyły się uroczystości ślubowania pierwszoklasistów w Biskupicach, Sławkowicach i Trąbkach.

W Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Biskupicach ślubowały klasy Ia i Ib. Wychowawcy pierwszych klas to Pani Magdalena Tomasik i Pani Anna Król – Pisarska. W Szkole Podstawowej im. ks. Karola Wojtyły w Sławkowicach wychowawcą jedenastki pierwszoklasistów jest Pani Jadwiga Cholewa, natomiast w Szkole Podstawowej im. Bł. O. Narcyza Jana Turchana w Trąbkach wychowawcą klasy pierwszej jest Pani Bernadetta Miziołek.

Panie wychowawczynie bardzo dokładnie przygotowały dzieci do uroczystości ślubowania. W Biskupcach dzieci zatańczyły „Poloneza”, w Sławkowicach jak detektywi poszukiwały pasa do pasowania a w Trąbkach dla pierwszej klasy wystąpili „zerówkowicze”. Wszyscy pierwszoklasiści zdali egzamin na ucznia przedstawiając swoją wiedzę z różnych przedmiotów, niektórzy znają nawet tabliczkę mnożenia i alfabet w języku angielskim. Dyrektorzy szkół, pasując dzieci na uczniów nie mieli żadnych wątpliwości czy dzieci będą dobrymi uczniami i będą godnie reprezentować dobre imię swoich szkół.

Dzieci otrzymały wiele prezentów m.in. od Rad Rodziców od samorządów szkolnych a w Trąbkach także od Sołtysa i Radnej Gminy Biskupice. Rodzice w każdej szkole przygotowali dla dzieci w nagrodę słodki poczęstunek.

Pani Wójt Renata Gawlik na wszystkich ślubowaniach składała życzenia dzieciom, aby dobrze i bezpiecznie czuli się w swoich szkołach. Zdobywali najlepsze oceny i pogłębiali swoją wiedzę pod opieką wychowawców i nauczycieli. Rodzice usłyszeli też podziękowania i gratulacje.

Z okazji Święta Edukacji Narodowej Pani Wójt złożyła też serdeczne życzenia dla wszystkich dyrektorów, nauczycieli i pracowników administracji i obsługi w palcówkach oświatowych, dużo zdrowia, energii, wytrwałości, cierpliwości, możliwości realizacji swoich planów zawodowych oraz tego aby trud podejmowany w codziennej pracy był realizacją ambicji a efekty powodem do dumy.

Szkoła Podstawowa w Biskupicach

 

Szkoła Podstawowa w Sławkowicach

 

Szkoła Podstawowa w Trąbkach

 

 

Przewiń do góry