Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

W ostatnich tygodniach października jak co roku w Szkole Podstawowej w Biskupicach  odbyła się akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. 

Celem projektu jest wspieranie bezpieczeństwa dzieci wszędzie tam, gdzie są one uczestnikami ruchu drogowego, natomiast kluczowym elementem akcji zawsze jest popularyzacja wiedzy na temat konieczności noszenia elementów odblaskowych, które sprawiają, że każdy z nas jest lepiej widoczny na drodze.

W akcji brali udział wszyscy uczniowie  SP Biskupice pod opieką swoich wychowawców.  Każdy miał okazję przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach na lekcjach wychowawczych a także zastosować je w praktyce pokazując, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię.
  
Dzieci na pewno już wiedzą, jak ważne dla bezpieczeństwa na drodze jest bycie widocznym, zwłaszcza w porze jesiennej, gdzie coraz wcześniej zapada zmrok. Co ważne swoje bezpieczeństwo można poprawić w bardzo tani  i prosty sposób - naklejając paski odblaskowe na buty, czy też nosząc ubrania z innymi elementami odblaskowymi.
 

 

Koordynator akcji:
Robert Tkaczyk

 

 

 

Przewiń do góry