Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Październik to miesiąc kiedy studenci uczelni wyższych rozpoczynają rok akademicki. 24 października 2022 roku uroczyście zainicjowaliśmy kolejny rok działalności Gminnej Akademii Seniora. Oficjalna inauguracja odbyła się w auli UG Biskupice.

Na wstępie Wójt Gminy Biskupice Renata Gawlik i Dyrektor Centrum Kultury Małgorzata Kaleta, przywitały wszystkich gości, życząc słuchaczom wspaniale spędzonych chwil i oczekując kolejnych owocnych spotkań w tak szerokim gronie.

Pierwszym punktem Akademii była część artystyczna, koncert skrzypcowy w wykonaniu Patrycji Godzik, niezwykle utalentowanej mieszkanki gminy Biskupice, która wykonała słynne utwory muzyki klasycznej. Uczestnicy w ogromnym skupieniu wysłuchali prezentacji muzycznej, nie szczędząc gromkich braw po zakończeniu występu.

Następnie Radca Prawny Pan Bartłomiej Gogola poprowadził wykład na temat: „Prawa spadkowego – testamentu, dziedziczenia, zachowku”. Słuchacze zapoznali się z zasadami prawa cywilnego, regulującego przejście praw i obowiązków majątkowych.  Po zakończeniu prelekcji nie brakowało pytań ze strony Seniorów, na które pan mecenas chętnie odpowiadał.

Bardzo dziękujemy za spektakularne rozpoczęcie kolejnego roku w Gminnej Akademii Seniora.

Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Biskupice oraz Centrum Kultury Gminy Biskupice.

Foto galeria https://www.ckbiskupice.pl/events/inauguracja-gminnej-akademii-seniora-2022-2023/

[Materiał Centrum Kultury Gminy Biskupice]

 

Przewiń do góry