Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Gminna Akademia Seniora rozpoczęła kolejny rok działaności

Październik to miesiąc kiedy studenci uczelni wyższych rozpoczynają rok akademicki. 24 października 2022 roku uroczyście zainicjowaliśmy kolejny rok działalności Gminnej Akademii Seniora. Oficjalna inauguracja odbyła się w auli UG Biskupice.

Na wstępie Wójt Gminy Biskupice Renata Gawlik i Dyrektor Centrum Kultury Małgorzata Kaleta, przywitały wszystkich gości, życząc słuchaczom wspaniale spędzonych chwil i oczekując kolejnych owocnych spotkań w tak szerokim gronie.

Pierwszym punktem Akademii była część artystyczna, koncert skrzypcowy w wykonaniu Patrycji Godzik, niezwykle utalentowanej mieszkanki gminy Biskupice, która wykonała słynne utwory muzyki klasycznej. Uczestnicy w ogromnym skupieniu wysłuchali prezentacji muzycznej, nie szczędząc gromkich braw po zakończeniu występu.

Następnie Radca Prawny Pan Bartłomiej Gogola poprowadził wykład na temat: „Prawa spadkowego – testamentu, dziedziczenia, zachowku”. Słuchacze zapoznali się z zasadami prawa cywilnego, regulującego przejście praw i obowiązków majątkowych.  Po zakończeniu prelekcji nie brakowało pytań ze strony Seniorów, na które pan mecenas chętnie odpowiadał.

Bardzo dziękujemy za spektakularne rozpoczęcie kolejnego roku w Gminnej Akademii Seniora.

Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Biskupice oraz Centrum Kultury Gminy Biskupice.

Foto galeria https://www.ckbiskupice.pl/events/inauguracja-gminnej-akademii-seniora-2022-2023/

[Materiał Centrum Kultury Gminy Biskupice]