Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Ponad 200 sztuk kamizelek  odblaskowych a także opaski i breloczki do plecaków trafił do uczniów szkół podstawowych na terenie gminy Biskupice.  Uroczystego przekazania  pakietów  poprawiających widoczność na drogach, na ręce dyrektorów szkół podstawowych,  dokonała Wójt Gminy Biskupice – Renata Gawlik.

To już kolejna taka akcja, która ma za zadanie uczyć już najmłodszych bezpieczeństwa. Od kilku lat praktykujemy zakupy kamizelek odblaskowych dla uczniów podejmujących naukę w klasach pierwszych  i oddziałach  przedszkolnych w szkołach podstawowych. Dodatkowo uczniowie biorący udział w akcjach "Bezpieczna droga do domu" otrzymali   opaski oraz breloczki, które mają za zadanie mają zapewniać widoczność i większe bezpieczeństwo pieszym poruszającym się po zmroku.

- „Wraz ze zbliżającą się jesienią, coraz szybciej zapadającym zmrokiem i zagrożeniami, jakie mogą w związku z tym spotkać dzieci i młodzież na drogach kontynuujemy akcję przekazywania  materiałów odblaskowych  do wszystkich placówek szkolnych.  Cieszę się , że kolejny raz jako gmina  możemy wesprzeć działania edukacyjne i jednocześnie podnieść bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców naszej gminy” – podkreślała Wójt Gminy – Renata Gawlik.

 

 

Przewiń do góry