Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Jak co roku, uczniowie Szkoły Podstawowej im bł. Narcyza Turchana w Trąbkach  wraz z nauczycielami, dyrektorem i rodzicami szczególną uwagę przykładają do bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. Udział w konkursie „ Odblaskowa szkoła” daje możliwość wielokierunkowego oddziaływania oraz prowadzenia szeroko rozumianej edukacji komunikacyjnej.

W Szkole Podstawowej w Trąbkach dokładamy wielu starań, by dzieci rozumiały potrzebę „ bycia widocznym na drodze” oraz by znały zasady korzystania z dróg, chodników , by były świadomymi uczestnikami ruchu drogowego.

Szczególnie intensywna praca w tym obszarze prowadzona jest w miesiącu październiku. Na terenie placówki i w jej najbliższym otoczeniu podejmowane są liczne działania edukacyjne promujące m.in. noszenie odblasków.

Wszyscy uczniowie szkoły zostali doposażeni w kamizelki odblaskowe, dodatkowe elementy odblaskowe, a nauczyciele na bieżąco przypominają o konieczności ich noszenia.

W tym czasie zrealizowano także wiele tematycznych zajęć edukacyjnych m.in. odblaskowy apel, spacery edukacyjne, warsztaty plastyczne „ Odblaskowo dbamy o nasze bezpieczeństwo”, lekcje wychowawcze połączone z wykonaniem klasowych gazetek tematycznych, akcja ulotkowa skierowana do mieszkańców miejscowości Trąbki, wizyta w domu seniora z własnoręcznie wykonanymi ulotkami, zabawy sportowe, akcja „Podaruj odblask” (…).

 

Małgorzata Hajduk

Szkolny koordynator konkursu „ Odblaskowa szkoła”

 

 

Przewiń do góry