Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Za nami drugi dzień uroczystości organizowanych w ramach 104. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Delegacje ze wszystkich placówek oświatowych zgromadziły się dzisiaj pod pomnikiem ofiar II Wojny Światowej w Biskupicach, gdzie oddały hołd poległym za wolność Ojczyzny.

Uroczystość rozpoczęła się wspólnym zaśpiewaniem hymnu Polski. Następnie głos zabrała pani Wójt – Renata Gawlik, która zwróciła uwagę, jak istotną rolę w kształtowaniu tożsamości narodowej odgrywają wartości szczególnie ważne w życiu Polaków: wolność, poszanowanie godności i praw człowieka.

Następnie kwiaty złożyły poszczególne delegacje reprezentujące szkoły a także kierownicy i dyrektorzy jednostek działających na terenie gminy Biskupice. Ze specjalnie przygotowanym programem artystycznym wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Biskupicach.  

Już  jutro  11 listopada. Z tej okazji zapraszamy Państwa na Mszę Świętą  w intencji Ojczyzny, jaka odbędzie się w Parafii pw. św. Marcina w Biskupicach o godz. 16.00. Po  Eucharystii, przy dźwiękach orkiestry dętej przemaszerujemy pod pomnik w Biskupicach, gdzie delegacje złożą kwiaty. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!

Obchody.png

 

 

Przewiń do góry