Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Od 25 listopada do 1 stycznia 2023 roku na Krakowskim Rynku Głównym  trwa Jarmark Bożonarodzeniowy.  Targi świąteczne mają swoją wieloletnią tradycje i przyciągają turystów z kraju jak i z zagranicy.  Sprzedawcy oferują lokalne rękodzieło  w kioskach handlowych i gastronomicznych a na specjalnie ustawionej scenie swoje talenty prezentują grupy pochodzące z całego województwa małopolskiego. W tegorocznej edycji Jarmarku, na specjalne zaproszenie organizatorów, udział wzięli tancerze z Zespołu  Pieśni i Tańca  „Solny Gościniec” zrzeszonego w Stowarzyszeniu Hejnał Trąbki.    

Licznie zgromadzoną publiczność przywitała Wójt – Renata Gawlik, która zachęcała zebranych do odwiedzin w niewielkiej, ale pięknej gminie. Nasi lokalni artyści dali pokaz taneczno – wokalny. W barwnych, regionalnych strojach zatańczyli min. krakowiaka, poloneza i oberka  wszystko w towarzystwie ludowych przyśpiewek i akompaniamentu wykonywanego na żywo. Prezentowany program, ukazujący obrzędy i zwyczaje wsi podkrakowskiej, spotkał się z miłym przyjęciem, a tancerze nagrodzeni zostali gromkimi brawami.  Prezentacja taneczno - wokalna, wspólne kolędowanie  wprowadziło  wszystkich w klimat świąt i uczyniła tę niedzielę radosną i kolorową.   

Składamy serdecznie podziękowania organizatorom przedsięwzięcia  -  Firmie "Artim" Sp. z o.o za możliwość  promocji  Gminy Biskupice podczas tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Jednocześnie pragniemy zachęcić do udziału w Targach, które trwać będą jeszcze do 1 stycznia 2023 roku.

 

 

 

Przewiń do góry