Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

W sobotę 10 grudnia 2022 r. odbył się XII Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników "Kopalnia Soli Wieliczka 2022", który swoim  patronatem honorowym objął Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.  Gminę Biskupice reprezentowali druhowie z OSP Łazany.

Od dwunastu lat w podziemiach zabytkowej Kopalni Soli organizowane są zawody strażaków i ratowników, w których udział biorą grupy z całej Polski. W tej edycji na starcie stanęła rekordowa ilość 113-stu drużyn. Wśród  11 zgłoszonych z powiatu wielickiego drużyn, znalazła się także grupa reprezentująca OSP Łazany a zarazem naszą gminę. Zawodnicy w trzyosobowych zespołach za zadanie mieli wydostanie się z poziomu 110 metrów – schodami na powierzchnię ziemi. Morderczy bieg wykonywany jest w pełnym wyposażeniu – specjalistyczne ubrania  wraz z aparatami ODO (maski oraz butle).

Oficjalne zakończenie zawodów odbyło się w Komorze Warszawa na głębokości 125 metrów.  W uroczystościach wręczania nagród wzięli udział także włodarze gmin.  Z gratulacjami dla drużyny z Łazan pojawiła się Wójt Gminy Biskupice – Renata Gawlik.

Mapa bitowa w Beznazwy-1.jpeg

Filmik z wydarzenia przygotowany przez OSP Łazany : https://www.facebook.com/osplazany/videos/625913582669349

 

Foto, archiwum OSP Łazany,  Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie, Krakow112

Zapraszamy do galerii zdjęć wykonanych  przez Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie

 

Przewiń do góry