Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Gminy Biskupice. Z rąk harcerzy z wielickiego Hufca przyjęła je Wójt – Renata Gawlik.

W dniu 22.12.2022 do Urzędu Gminy Biskupic zawitali mili goście – harcerze z Hufca Wieliczka. Druhowie na ręce Wójt – Renaty Gawlik przekazali betlejemskie światełko pokoju a także najlepsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich mieszkańców naszej gminy.

Akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia ognia zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem jest prowadzona w Polsce od ponad trzydziestu lat.

Światełko jako symbol pokoju, bezpieczeństwa i świąt Bożego Narodzenia, przekazywane jest od 1986 roku, a do Polski dociera od 32 lat. Hasło tegorocznej edycji - „Światło dla Ciebie" – przypomina, że Światełko przekazywane z rąk do rąk łączy nas wszystkich w wyjątkowy sposób w tym szczególnym, świątecznym czasie. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety niesienia bożonarodzeniowego płomienia. Betlejemskie Światło Pokoju wędruje po kraju od 1991 roku jako znak pokoju, wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

 

Zobacz, gdzie dotarło Betlejemskie Światło pokoju na MAPIE ŚWIATŁA https://swiatlo.zhp.pl/mapa-swiatla/

 

 

 

Przewiń do góry