Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Ten rok dla uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy Tomaszkowicach  rozpoczął się bardzo radośnie. Cała  społeczność  tomaszkowickiego  Domu obchodziła radosną 18 rocznicę działalności.

 

Środowiskowy  Dom Samopomocy w Tomaszkowicach  otworzono w  ruszyła w 1996 roku. Była to pierwsza taka placówka w gminie Biskupice.  Działalność domu finansuje wojewoda w ramach rządowego zadania. Ale ŚDS od początku funkcjonowania wspiera także gmina Biskupice . Dotacje z gminnego budżetu płyną m.in. na liczne remonty, wyposażenie, zakup samochodu do przewozu uczestników zajęć.

 

 

 

 

Panuje tu miła i serdeczna atmosfera

Dom i jego uczestniczy mają wielu przyjaciół dlatego sala gimnastyczna wypełniła się do ostatniego miejsca. Przybyli przedstawiciele lokalnej władzy, instytucji, organizacji oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych placówek.

- To najsympatyczniejszy dom w gminie. To dom, który ma mnóstwo przyjaciół - mówiła Dorota Dokładna, szefowa Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Barcinie.

- To nie jest dom z nazwy i konstrukcji, ale z prawdziwego zdarzenia. Tu jest ciepło, uśmiech, życzliwość, czyli to wszystko co w każdym domu być powinno - powiedział z kolei wręczając okolicznościowy dowód osobisty, Michał Pęziak, burmistrz Barcina.

 

Przewiń do góry