Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

25 stycznia uczniowie klas ósmych (a i b) ze Szkoły Podstawowej w Biskupicach uczestniczyli w nietypowej lekcji wiedzy o społeczeństwie, która odbyła się w Urzędzie Gminy  Biskupice.

Uczniowie, pod opieką pań  Agnieszki Zawiślan – Śnieżko oraz Katarzyny Doległo odwiedzili kilka referatów, w których dowiedzieli się, jakimi sprawami zajmują się ich pracownicy. Grupę po budynku urzędu oprowadzili Sekretarz – Jerzy Szymoniak oraz kierownik GZOS - Agnieszka Fliśnik, którzy pokrótce  opowiedzieli   jakie są zadania samorządu gminnego i jakie sprawy możemy załatwić w poszczególnych referatach. Dużym zainteresowaniem cieszył się Urząd Stanu Cywilnego, gdzie uczniowie dopytywali o procedury związane z wydaniem nowego  dowodu osobistego.  Szczególną ciekawość budziły informacje o aplikacjach mobilnych – Gminy Biskupice a także mObywatel.  Po zapoznaniu się z działalnością  Urzędu  i wysłuchaniu teorii uczniowie zgromadzili się w auli, gdzie czekało na nich zadanie praktyczne. W grupach wypełniano wnioski m .in. o zameldowanie, wydanie dowodu osobistego, o lokalizacje zjazdu czy o nadanie numeru porządkowego budynku. Następnie reprezentanci grup zanosili wypełnione druki na odpowiednie stanowisko, gdzie pracownik weryfikował poprawność składanego dokumentu. Wszyscy zdali egzamin na 5 !

Dzięki tej wizycie uczniowie mieli możliwość konfrontacji wiedzy podręcznikowej z rzeczywistością. Niewątpliwie "żywa lekcja" wiedzy o społeczeństwie pozwoliła na utrwalenie poznanego materiału i  zastosowania go w praktyce.

 

Przewiń do góry