Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook
Pierwszy tydzień ferii z Centrum Kultury Gminy Biskupice już za nami. Zapraszamy na krótką relację.
 
 
Jesteście ciekawi jak się bawimy na naszych zajęciach w ferie zimowe? Jeśli tak, oto krótka relacja! Warsztaty projektowania, zajęcia przyrodniczo-chemiczne, plastyczne, rękodzieła, a także kuchnie świata - to tylko niektóre atrakcje.
 
1. dzień
Nasze twórcze zmagania rozpoczęliśmy zabawą z filcem. Odbiliśmy wymarzony wzór na materiale, naszą propozycją była postać z bajki,, to nie wszystko... Z niewielką pomocą nowoczesnych technologii wyszukaliśmy najpiękniejsze cytaty z bajek i wybrane z nich umieściliśmy na tkaninie.
Później przyszła pora na odrobinę edukacji... i smakowanie. Jako pierwszą wybraliśmy kuchnię amerykańską i domowe hamburgery. Nasze danie przygotowaliśmy od podstaw - zaczęliśmy od wyrobienia ciasta na bułki, następnie przygotowaliśmy ulubione dodatki. Teraz już pozostała sama przyjemność!
 
2. dzień
Ależ było kolorowo! Otrzymaliśmy metalowe obręcze, które były bazą naszego dzieła. Jako nasze narzędzia posłużyły wstążki, włóczki, kordonki w kolorach tęczy oraz przeróżne roślinki - efekt końcowy to oryginalne dekoracje do naszych pokoi.
Kolejny dzień - kolejne nowe, ciekawe informacje. Tego dnia dowiedzieliśmy się jak istotna w przeszłości była sól oraz w jaki sposób się ją pozyskiwało. Później z jej użyciem wykonaliśmy kilka doświadczeń chemicznych. To była nie lada frajda.
 
3. dzień
To już środa! Trochę nabrudziliśmy, ale za to mamy super koszulki.  Za pomocą farb oraz pisaków do materiału zaprojektowaliśmy własny wzór. Nie brakowało wzorów, które zostały wykonane za pomocą szablonów oraz tych wykonanych całkowicie odręcznie. Zdecydowanie każda z nich jest jedyna w swoim rodzaju.
Czas na kolejne gotowanie! Tym razem kuchnia włoska - na przystawkę przygotowaliśmy aromatyczne grzanki z pomidorami i dodatkami czyli bruschetty. Nauczyliśmy się również przyrządzać sos boloński, którym się bardzo często zajadamy z makaronem spaghetti. A na deser nadszedł czas na klasykę w naszym wydaniu! Przepyszne malinowe tiramisu. Palce lizać!

4. dzień
Małymi kroczkami zbliżamy się do końca pierwszego tygodnia ferii... Nie zwalniamy tempa i korzystamy z tego okresu ile tylko możemy! Dzisiaj nadszedł czas na decoupage i drewniane pojemniki, które przeznaczymy na nasze artykuły szkolne. Będą się cudnie prezentować na naszych biurkach! Świetlicę w Łazanach zamieniliśmy na laboratorium i znowu zagłębiliśmy się w świat nauk przyrodniczo-chemicznych - kolejne doświadczenia za nami. Oczywiście pomiędzy twórczymi zajęciami mamy też czas na zabawy oraz chwilę odpoczynku!
 
5. dzień
Piątkowy  wyjazd na kinową premierę!
„Zadziwiający Kot Maurycy” to pierwszy animowany film fabularny oparty na twórczości kultowego pisarza – Terry’ego Pratchetta, którego legendarny cykl „Świat Dysku” sprzedał się w liczbie przeszło 70 milionów egzemplarzy i znajduje się na liście stu najlepiej sprzedających się serii literackich w historii. Film to pełna uroku opowieść o kocie i jego sekretnych wspólnikach, którzy wymyślili dosyć chytry plan na zdobywanie pieniędzy. Jako, że nikt nie podejrzewa oszustwa, przedsięwzięcie rozwija się świetnie. Bohaterowie stają jednak przed prawdziwym wyzwaniem, gdy docierają do miasteczka, gdzie demaskują złoczyńców i postanawiają uratować mieszkańców. Piątkowy dzień upłynął nam na rozmowach o filmie, wrażeniach i odczuciach. W drodze powrotnej, miło spędziliśmy czas mogąc pośmiać się i pośpiewać wspólnie, aby po dotarciu na miejsce wziąć udział w zajęciach kulinarnych zdobiąc pyszne, piernikowe babeczki. I tak zakończyliśmy pierwszy tydzień Ferii z Centrum Kultury.

 

 

Przewiń do góry