Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Kolejne ferie za nami. Wychowankowie Ponadgminnej Placówki Wsparcia Dziennego w Zabłociu oraz jej filii w Zborówku spędzili ten czas aktywnie i wesoło.

Zajęcia były bardzo urozmaicone i atrakcyjne. Wychowankowie brali udział w zabawach ruchowych, integracyjnych, muzycznych, w seansach filmowych. Odbywały się również zajęcia plastyczne i techniczne, podczas których dzieci wykonywały m.in. maski karnawałowe, bransoletki, pudełka na skarby, malowały na płótnach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry planszowe i karciane. Duch rywalizacji towarzyszył nam podczas kilku konkursów, które sprawdzały wiedzę, sprawność oraz talent wokalny naszych podopiecznych.

W Placówce odbył się huczny bal karnawałowy. Jego uczestnicy byli przebrani za rozmaite postacie z bajek, filmów. Ochoczo tańczyli oraz włączali się w zabawy ruchowe. Końcówka ferii to świętowanie Międzynarodowego Dnia Pizzy oraz wyjazd do Zakopanego. Wycieczka zorganizowana była po raz kolejny przez zaprzyjaźnioną z nami Fundację Sfinks. Zimowe Zakopane zaoferowało nam spotkanie z uroczymi mieszkańcami Myszogrodu oraz śnieżne atrakcje w Snowlandii. Dzieci wraz z opiekunami pokonywały tam labirynt oraz podziwiały magiczne igloo z lodowymi rzeźbami. Obiad w regionalnej karczmie był idealnym dopełnieniem feryjnych atrakcji.

Zapraszamy do fotorelacji z tych niezwykłych dwóch tygodni.

[Magdalena Kmiecik]

 

 

 

Przewiń do góry