Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Drugi tydzień ferii to kolejna odsłona super twórczych prac rękodzielniczych, ale nie tylko!

Tym razem zdecydowaliśmy się zaprojektować poszewki na poduszki wg własnego gustu! Zastosowaliśmy różne techniki – od haftowania po wyklejanie cekinami i zdobienie chwostami!

W związku ze zbliżającymi się Walentynkami wykonaliśmy piękne drewniane serce z przesłaniem dla wybranej osoby.

Kolejnego dnia postawiliśmy na domowe SPA – musujące kule lawendowe do kąpieli oraz czekoladowe balsamy ochronne, doskonale radzące sobie z zimową aurą.

Czwartek to dzień zabawy z modeliną! Z gładkich, zwyczajnych kubków stworzyliśmy cudowne arcydzieła, a wszystko za sprawą wykonania uroczych misiów.

Ostatniego dnia przyszedł czas na EKO ramki z motywującym cytatem. Naszymi dodatkami były białe, wykonane przez nas róże, juta oraz perłowe dodatki. Wyszło pięknie!

 

Fantastyczne doświadczenia chemiczne to również to co uwielbiamy! Nie brakowało pouczających warsztatów, ale również takich, dzięki którym było niemało śmiechu i zabawy!

Tego tygodnia również zagłębiliśmy się w poszerzanie naszej wiedzy kulinarnej. Postawiliśmy na kuchnię francuską. Przeróżne wariacje z ciastem francuskim to ekstra sprawa! Przekonaliśmy się, że nie tylko świetnie smakuje z czekoladą, ale także z dodatkami na słono!

Po zaczerpnięciu wiedzy na temat najważniejszych miejsc, zabytków, obyczajów oraz kuchni włoskiej i francuskiej, nareszcie nadszedł czas na kuchnię, którą znamy najbardziej – kuchnię polską, która jest najbliższa naszemu sercu. Było słodko-słono

Każdego dnia uczyliśmy się czegoś nowego, nie brakowało też słodkości dla wszystkich uczestników.

Dodatkowo z zaangażowaniem braliśmy udział w zajęciach edukacyjnych, konkurencjach sportowych, zabawach z chustą animacyjną, aby na zakończenie wcielić się w postaci z bajek, wziąć udział w karaoke i popląsać w rytm muzyki!

 
 
II TYDZIEŃ FERII z CK za nami! Było Super!!! Warsztaty chemiczne, zajęcia edukacyjne, warsztaty kulinarne - "Kuchnie Świata", projektowanie, rękodzieło i wiele więcej...
 
 
 
[Materiał Centrum Kultury Gminy Biskupice]
 
 
--
Przewiń do góry