Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Za nami kolejne spotkanie w ramach Gminnej Akademii Seniora. Tym razem Wójt Gminy Biskupice – Renata Gawlik oraz Dyrektor Centrum Kultury – Małgorzata Kaleta zaprosiły słuchaczy na wykład z dziedziny dietetyki, który poprowadziła Pani Karolina Madej.

Seniorzy mieli okazję dowiedzieć się czy prowadzony przez nich tryb życia, sposób odżywiania się jest właściwy, gdyż prawidłowa dieta ma ogromny wpływ na każdy aspekt funkcjonowania naszego organizmu. Podczas prelekcji, prowadząca podkreśliła znaczenie prawidłowego odżywiania się w połączeniu z aktywnością ruchową, zwłaszcza w okresie senioralnym, gdyż zależność ta ma wpływ na długość i jakość życia. Słuchaczom przekazano również informacje o tym w jaki sposób można uniknąć chorób serca, oraz przewlekłych chorób metabolicznych, do których zalicza się cukrzycę, osteoporozę.
Wszystkim zgromadzonym przypomniano o tym, jak ważne jest picie odpowiedniej ilości wody. Jak wiadomo ruch to zdrowie! Aby utrzymać ciało i umysł w zdrowiu potrzeba 30 minut wysiłku pięć razy w tygodniu. Nie musi to być wyczynowy trening – spacer czy wyjście po schodach to jest to!
Na koniec Pani dietetyk z przyjemnością odpowiedziała na wszystkie zagadnienia zainteresowanych, dotyczące zmiany swojej diety oraz stylu życia.
 
 

 

Przewiń do góry