Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Uczniowie dwóch placówek oświatowych z terenu naszej gminy znalazły się w gronie  laureatów konkursu plastycznego zorganizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Dolina Raby”.   Konkurs miał na celu  zwiększenie poczucia przynależności do środowiska lokalnego wśród dzieci oraz promocję walorów Beskidu Wyspowego.

 I miejsce zajęła klasa III z SP Łazany. W dniu 24 lutego uroczystego przekazania  nagrody głównej, którą był mikrofon bezprzewodowy oraz słodkości, dokonał Prezes Stowarzyszenia - Jan Marcinek. Gratulacje złożyła również Wójt Gminy – Renata Gawlik oraz Dyrektor SP Łazany – Marcin Maniek.  Nagrodzona praca plastyczna prezentowała  walory historyczne, kulturowe i przyrodnicze łazańskiej okolicy: Kościół w Łazanach, budynek starej szkoły, w którym obecnie znajduje się Izba Regionalna i Świetlica Krakowiaczek, dworek, kurhany w Jawczycach, pomnik przyrody w Jawczycach i krajobraz z kwitnącymi polami rzepaku. Przy okazji przygotowywania pracy uczniowie poznali legendy związane z Łazanami. Swojej pracy nadali  tytuł „Łazany, Jawczyce piękne okolice” i trudno się z tym nie zgodzić!

Na wyróżnienie zasłużyła klasa  I ze Szkoły Podstawowej w Sławkowicach. Nagrodę podobnie jak w SP Łazany wręczył organizator konkursu plastycznego  Prezes LGD Dolina Raby -  Jan Marcinek wraz z Wójt Gminy - Renatą Gawlik oraz Dyrektorem SP Sławkowice – Dariuszem Zawiślanem.  Uczniowie klasy I na konkurs zgłosili pracę pt. „Widok na Beskid Wyspowy z okna naszej szkoły”. Praca była bardzo czasochłonna ale warta wysiłku.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

 

 

Przewiń do góry