Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

30 marca w  Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach odbyła się uroczysta gala XXIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego „Na ratunek Ziemi” organizowanego przez  Szkołę Podstawową w Trąbkach oraz Szkołę Podstawową nr 52 w Krakowie.

Głównym tematem tegorocznych zmagań były "Klimat". Uczniowie szkół podstawowych, przedszkolaki, reprezentanci placówek wsparcia dziennego, fundacji osób niepełnosprawnych oraz środowiskowych domów samopomocy, z całego województwa małopolskiego, mogli zmierzyć się w kilku kategoriach. Na konkurs wpłynęły prace fotograficzne, plastyczne przestrzenne i płaskie a także literackie.  Galę finałową konkursu poprzedził także Turniej Wiedzy, który miał miejsce 6 marca 2023 w siedzibie organizatorów (SP Trąbki oraz SP Nr 52 w Krakowie).

Spotkanie, wszystkim obecnym, umiliły występy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Trąbkach, podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Podolanach. Zwieńczeniem spotkania było zaproszenie do galerii prac tegorocznej edycji konkursu, która znajduje się na Zamku Królewskim w Niepołomicach.

Zapraszamy do zapoznania się z listą laureatów DOCXWyniki Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego Na Ratunek Ziemi” 2023.docx (19,55KB)
 

Konkurs honorowym patronatem objęli:
Łukasz Kmita – Wojewoda Małopolski,
Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego,
Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty,
Adam Kociołek – Starosta Wielicki,
Renata Gawlik – Wójt Gminy Biskupice,
Roman Ptak – Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice,
Zbigniew Strączek – Wójt Gminy Kłaj.

 

 

 

Przewiń do góry