Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

"Noc z Andersenem” jest międzynarodowym przedsięwzięciem organizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej i urodzin H.CH. Andersena. Pomysł nadszedł z Czech, gdzie przed kilkunastoma laty w małej bibliotece bibliotekarka wieczorami czytała swoim najmłodszym czytelnikom bajki. Z roku na rok impreza rozrastała się, stając się w końcu międzynarodową akcją.

31 marca 2023   do Biblioteki w Biskupicach przybyło prawie pięćdziesięciu wielbicieli Hansa Christiana Andersena aby uczcić 218. urodziny baśniopisarza.

Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Renata Gawlik - Wójt Gminy Biskupice i Pani Kinga Dąbrowska - Radna Komisji Zdrowia, Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej.

Po przywitaniu gości przybył pan Andersen, w którego postać po raz czwarty wcielił się Radny Gminy Biskupice – Stanisław Świątko,  Zgodnie z tradycją Andersen opowiedział o swoim dzieciństwie, rodzinie i o swoich marzeniach, a następnie przeprowadził konkurs ze znajomości baśni.Podczas spotkania nasi goście przeczytali fragmenty baśni, a dzieci bez trudu odgadły ich tytuły.

O godzinie 21:00 wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli i aktywnie uczestniczyli w spektaklu teatralnym "Jaś i Drzewo Fasolowe" w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego KRAK-ART.  Ta opowieśćuczy jak ważne w życiu: są miłość, zdrowie i rodzina.  Po spektaklu nastąpił czas na kolację i smaczną pizzę.

Ważnym punktem programu Nocy z Andersenem, jest uwielbiane przez dzieci spanie między bibliotecznymi regałami. Dzieci zajęły więc miejsce do odpoczynku i rozpoczęło się czytanie i opowiadanie baśni, które uśpiły najbardziej wytrwałych. Wczesnym rankiem bo już o godz. 5:30 większość uczestników była gotowa na nowe wrażenia i dalszy ciąg spotkania. Po śniadaniu  nasi młodzi czytelnicy, świetnie się bawili czekając na rodziców. Na zakończenie wszyscy dostali symboliczne upominki.

Wszystkim młodym czytelnikom dziękujmy za wspaniałą zabawę i wspólnie spędzony czas, a Pani Magdalenie Załuskiej za pomoc oraz czuwanie nad snem młodych uczestników.

W imieniu własnym oraz dzieci uczestniczących w bajkowej nocy pragniemy gorąco podziękować sponsorom za okazane wsparcie materialne.


Sponsorzy uroczystości:

Ochotnicza Straż Pożarna – Biskupice
Piekarnia Stawarski Biskupice
Firma Handlowo-Usługowa ,Naxpol 3” S.C. Piotr Nawojowski, Paulina Nawojowska,
Zajazd „Stakówka”, T. Szostak – Gdów

 

Noc z Andersenem.jpeg

Przewiń do góry