Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Od 15 marca, można składać wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych w ramach II filara WPR za 2023 r. Jest to pierwszy nabór wniosków w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027.

Wniosek, tak jak w ubiegłych latach, należy złożyć do Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wyłącznie w postaci elektronicznej – za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Nabór wniosków potrwa do 15 maja włącznie.

Ekoschematy to nowy, prośrodowiskowy element płatności bezpośrednich. Zostały tak zaprojektowane, żeby promować praktyki, które przekładają się na dochody rolnicze poprzez zwiększenie żyzności gleby, racjonalne nawożenie, poprawę jakości plonów.

Zachęcamy rolników do wnioskowania o ekoschematy!

W ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 wprowadzono łącznie 5 ekoschematów powierzchniowych oraz 1 ekoschemat dobrostan zwierząt.

Rolnicy, którzy nie posiadają sprzętu komputerowego, nie mają dostępu do Internetu lub mają trudność z samodzielnym wypełnieniem wniosku, mogą bezpłatnie skorzystać z pomocy doradców Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego podczas wypełniania e-wniosku. Gwarantujemy profesjonalną i kompleksową obsługę. Doradcy MODR świadczą doradztwo w zakresie wypełniania wniosków w biurach Powiatowych Zespołów Doradztwa Rolniczego oraz dyżurują we wszystkich gminach województwa małopolskiego.

Dane kontaktowe do biura:

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Wieliczce z siedzibą w Trąbkach
Trąbki 340 (budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Trąbkach)
32-020 Wieliczka
tel. 12 395-83-12
e-mail:

Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godz. 7.30–15.30.

Do pobrania: Harmonogram dyżurów w wersji pdf

https://modr.pl/aktualnosc/rolniku-wypelnij-bezplatnie-ewniosek-plus-z-doradca-malopolskiego-osrodka-doradztwa

Przewiń do góry