Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Na co dzień usytuowana w Bodzanowie firma GEOMAR zajmuje się recyklingiem i odzyskiwaniem  surowców wtórnych ze zużytych sprzętów elektronicznych.  Główną misją działającej na rynku od 2003 roku firmy jest budowanie świadomości i  odpowiedzialności za środowisko naturalne. Przedstawiciele firmy poza codzienna działalnością  uczą i podpowiadają jak zbierać, unieszkodliwiać i zmniejszać ilości odpadów zgodnie z najnowszymi technologiami i najlepszymi praktykami. Często wykraczając poza cele biznesowe, pasję do recyklingu przekazują klientom i społeczeństwu.

Przykładem dobrych praktyk i  działań proekologicznych jest inicjatywa, jaką Prezes GEOMARU -   Pan Dariusz Gontarz  zaproponował mieszkańcom naszej gminy. W obecności Wójta Gminy – Renaty Gawlik oraz Kierownika GOPS- Konrada Szczeliny, w dniu 12 kwietnia,  przekazał 10 kompletnych zestawów komputerowych. Sprzęty trafiły do najbardziej potrzebujących i wykluczonych cyfrowo osób, zamieszkujących w gminie Biskupice. Każdy zestaw składał się z laptopa, myszki oraz gadżetów firmowych. Dodatkowo  trzy zestawy zostały wyposażone w ruter oraz pakiet internetowy opłacony z góry  na dwa lata.

„Bardzo dziękuję Panu Prezesowi Dariuszowi Gontarzowi  oraz całej załodze GEOMAR za tę cenną inicjatywę. W imieniu obdarowanych składamy serdeczne podziękowania za hojność i wielkie serce” – komentuje Wójt gminy Biskupice Renata Gawlik. Sprzęt trafił do osób wytypowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i z całą pewnością będzie służył długie lata, pomagał w nauce oraz w życiu codziennym dziesięciu rodzinom.

 

 

Przewiń do góry