Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Od kilku tygodni w miejscowościach naszej gminy widoczne są prace związane modernizacji linii oświetlenia ulicznego. W ramach zadania pn „ Modernizacja i budowa oświetlenia ulicznego na terenie gminy Biskupice wraz z inteligentnym zarządzaniem systemem oświetleniowym” wymianie poddane zostają stare oprawy sodowe na energooszczędne i  nowoczesne  - LED-owe.

Zasadność wymiany opraw na nowoczesne LED-owe źródła światła jest argumentowana  kryterium finansowym  -  uda się zredukować koszty zużycia energii elektrycznej, a także zmniejszyć koszty konserwacji  linii. Ponadto  poprawi się bezpieczeństwo i komfort użytkowników dróg w przestrzeni gminnych -  tłumaczy Wójt Renata Gawlik. W ramach inwestycji  przewidziano też montaż dodatkowych punktów LED na istniejących słupach oświetleniowych według obowiązujących norm. Całość sieci zostanie wsparta  inteligentnym  systemem  sterowania i zarządzania. Jest to także zadanie, które wpisuje się w szeroko pojęte działania pro-ekologiczne. Lampy typu LED, z zmniejszają zużycie energii ale tez  ograniczają emisję  szkodliwych gazów do atmosfery.

Zadanie otrzymało  dotacje w  wysokości 4 050 000,00 z Rządowego Funduszu  „Polski ład”- Program Inwestycji Strategicznych.  Całość zadania szacuje się na kwotę 4 891 058 zł.

W związku z realizacją zadania i koniecznością wykorzystania podnośników mogą występować pewne utrudnienia w ruchu. Prosimy mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności. 

 

 

polski-lad.png

 

Przewiń do góry