Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook
Poniedziałkowe spotkanie w ramach Gminnej Akademii Seniora w imieniu Wójt Gminy Renaty Gawlik zainicjowała Dyrektor Centrum Kultury Małgorzata Kaleta. Głównym punktem spotkania był wykład pt.: „Seniorze nie daj się oszukać, bądź bezpieczny!” prowadzony przez funkcjonariuszkę z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce st. sierż. Adriannę Palonek.
 
Prelegentka uświadomiła seniorów w jaki sposób ustrzec się przed niebezpieczeństwami czyhającymi w sieci oraz w życiu realnym. Prowadząca wskazała najczęściej stosowane metody dokonywania oszustw na szkodę osób starszych. Uczestnicy zapoznali się z informacjami dotyczącymi wyłudzeń środków finansowych, danych osobowych oraz z tematyką związaną z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.
 
Pamiętajmy, aby w bezpieczny sposób weryfikować autentyczność m.in. osób, zbiórek, najlepiej poprzez kontakt telefoniczny z daną instytucją, której sprawa dotyczy. Celem spotkania było dotarcie do jak największej liczby osób, by ostrzec i uświadomić, jak skomplikowanymi socjotechnikami posługują się oszuści, by wprowadzać w błąd swoje ofiary.
 
Wójt Gminy Biskupice oraz Dyrektor Centrum Kultury składają serdecznie podziękowania Komendantowi Powiatowemu Policji w Wieliczce młodszemu inspektorowi Mirosławowi Strach za bezcenną współpracę podczas kwietniowego spotkania z liczną grupą seniorów. Dziękujemy Rzecznikowi Prasowemu Policji st. asp. Pawłowi Tomasik oraz st. sierż. Adriannie Palonek.
 
[Materiał:Centrum Kultury Gminy Biskupice]
 

 

Przewiń do góry