Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Piłkarze Błękitnych nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w tej edycji Pucharu Polski! W środę, 19 kwietnia w 1/8 małopolskiego Pucharu Polski drużyna z Gminy Biskupice ograła wicelidera małopolskiej V ligi – zespół BKS Bochnia 2:1 i awansowała do ćwierćfinału rozgrywek. Tym samym znalazła się w pucharowym gronie najlepszych ośmiu drużyn naszego województwa.

Przepustkę do gry na tym szczeblu rozgrywek Błękitni wywalczyli 11 listopada 2022 roku, kiedy to w finale na etapie Podokręgu Wieliczka pokonali rezerwy pierwszoligowej Puszczy Niepołomice 2:0.

Mecz z Bocheńskim KS odbywał się w dość trudnych warunkach pogodowych, mimo tego na stadionie w Bodzanowie zjawiło się sporo kibiców obydwu drużyn. Zawodników na mecz wyprowadzili w eskorcie najmłodsi wychowankowie trenujący w 3 grupach młodzieżowych Błękitnych. Zawody poprowadziła trójka sędziowska: Kamil Kłapa (sędzia główny), Dawid Cholewa i Jakub Kaczor (sędziowie asystenci).

W pierwszym kwadransie pierwszej połowy zespół z Bochni postanowił mocno zaatakować gospodarzy. Błękitni zostali zamknięci na własnej połowie i zmuszeni do uważnej gry w obronie. Odpierając napór przeciwnika powoli zaczęli wychodzić śmielej pod pole karne gości szukając swoich szans. W 31 minucie spotkania po dośrodkowaniu Dawida Stachury doskonale odnalazł się w okolicach pierwszego słupka kapitan Błękitnych – Mateusz Flak i strzałem głową wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Na przerwę to właśnie piłkarze z Bodzanowa schodzili z jednobramkową zaliczką.

Drugą część spotkania drużyna BKS-u rozpoczęła podobnie jak pierwszą. Zmasowany atak na bramkę Machlowskiego długo nie przynosił rezultatu. W 60 minucie po centrostrzale zawodnika gości piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki wyrównując stan meczu. Od tego momentu gospodarze również zaczęli stwarzać dla siebie sytuacje. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem i sędzia zarządzi konkurs rzutów karnych piłkę na połowie gości otrzymał Kamil Klęk, który po przebiegnięciu kilku metrów oddał precyzyjny strzał na bramkę. Piłka zmieściła się tuż przy słupku bramki strzeżonej przez bramkarza Bocheńskiego i w 86 minucie meczu znów Błękitni objęli prowadzenie. Wynik zdołali utrzymać już do samego końca i tym samym sprawili niemałą niespodziankę na tym etapie rozgrywek, ponieważ to właśnie zespół z Bochni uważany był za faworyta meczu.

Znamy już przeciwnika w ćwierćfinale, z którym zmierzy się drużyna z Gminy Biskupice. W równolegle rozgrywanym meczu Podhale Nowy Targ pokonało Niwę Nową Wieś 4:0 i to właśnie „Górale” będą rywalem Błękitnych. To prestiżowe piłkarskie wydarzenie odbędzie się już w połowie maja.

Podhale gra obecnie w III lidze (gr. IV) i po 24. kolejkach zajmuje 14 miejsce. Będzie to bez wątpienia najmocniejszy rywal jaki kiedykolwiek zawitał na skromnym obiekcie w Bodzanowie w całej ponad 70-cie letniej historii klubu. Ostatniego tak mocnego rywala Błękitni gościli 18 sierpnia 1985 roku, kiedy to mierzyli się z Wisłą II Kraków w ówczesnej klasie okręgowej.

[Materiał: Błękitni Bodzanów, fot. Krzysztof Flesz]

 

 

Przewiń do góry