Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Spieszymy z dobrymi informacjami Zespół Pieśni i Tańca „Solny Gościniec” , wziął udział w III edycji Przeglądu Folklorystycznego  SPINKA im. Janiny Kalicińskiej, gdzie zdobył II miejsce w kategorii „Grup śpiewaczych ”! Serdecznie gratulujemy i cieszymy się wraz z zespołem.

Przegląd miał miejsce 14 maja 2023r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach. Przegląd został organizowany w formie konkursu, a jego uczestnicy oceniani byli w trzech grupach wiekowych ( dzieci, młodzież, dorośli)  w 9 kategoriach;  zespołów regionalnych i grup obrzędowych, zespołów opracowanych, par tanecznych, kapel ludowych, instrumentalistów, grup śpiewaczych, śpiewaków, gawędziarzy, mistrz i uczeń.

Nasza Gminę pięknie prezentował  Zespół Pieśni i Tańca „Solny Gościniec”.  W tym roku zespół wziął udział w zmaganiach grup śpiewaczych i zdobył II miejsce. Przypomnijmy, że w zeszłym roku w kategorii „Zespół  - dorośli”   - członkowie zespołu zajęli I miejsce.  Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

A wszystkich zafascynowanych folklorem zapraszamy do udziału w próbach Zespołu. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na oficjalnym  fb grupy https://www.facebook.com/SolnyGosciniec

fot. ZPiT "Solny Gościniec"

 

 

Przewiń do góry