Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Od wczoraj w wielickiej Mediatece trwa międzynarodowa konferencja Samorząd 6.0. Organizatorem dwudniowego  wydarzenia jest Miasto i Gmina Wieliczka, Europejski Instytut Zrównoważonego Rozwoju, Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Ekonomiczny.

Liderzy i eksperci z wielu dziedzin nauki i  praktyki samorządowej z całego świata (z Polski, Niemiec, Francji, Włoch, Rumunii, Peru i Indii) spotykają się,  aby dyskutować o tym, jak rozwijać doskonalszy model samorządu przyszłości, który skutecznie odpowie na wyzwania, jakimi będę stawiać czoła mieszkańcy w kolejnych latach. Przez dwa dni w solnym mieście toczyć się będą debaty o trendach, praktykach oraz wyzwaniach rozwojowych przed którymi stoją samorządy.  Usługi gospodarcze, nowoczesne finanse, rozwój społeczny i wreszcie samorząd to główne obszary tematyczne sesji plenarnych oraz stolikowych.

W konferencji udział wzięła także Wójt Gminy Biskupice – Renata Gawlik.  Patronat nad wydarzeniem objął Związek Miast Polskich oraz Ruch Samorządowy „Tak! Dla Polski”. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Rzeczpospolita.

za www.wieliczka.eu

 

 

Przewiń do góry