Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Od sierpnia podróżowanie po Małopolsce stanie się łatwiejsze! Województwo Małopolskie, Gmina Miejska Kraków oraz Spółka „Koleje Małopolskie” sp. z o.o. podpisały Porozumienie w sprawie integracji taryfowo-biletowej polegającej na uruchomieniu sprzedaży wzajemnie honorowanych ofert biletowych. Uroczyste podpisanie dokumentu odbyło się 16 czerwca w Krakowie. Gminę Biskupice  reprezentowała Wójt – Renata Gawlik.

Specjalnie dla mieszkańców województwa małopolskiego przygotowano atrakcyjną ofertę, która umożliwi podróżowanie  autobusami, tramwajami i pociągami na jednym bilecie. Bilet Metropolitalny i Małopolski Bilet Zintegrowany pozwoli zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze. Jeden bilet = wiele możliwości podróży.

Podróżujący będą mogli wybrać między trzema możliwościami zakupu biletu miesięcznego. Zintegrowany bilet na pociągi, autobusy oraz tramwaje w obszarze miasta Krakowa kosztować będzie 159 złotych. 10 złotych droższy będzie bilet na I i II strefę, a 199 złotych zapłaca podróżni za bilet metropolitalny obejmujący trzy strefy.

W opracowaniu pozostaje  zintegrowana oferta dla pasażerów spoza podstawowego obszaru – Małopolski Bilet Zintegrowany. Dzięki niej pasażerowie dojeżdżający pociągami do Krakowa z dalszych obszarów Małopolski również – na podstawie jednego biletu – będą mieli możliwość podróżowania środkami Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Ciekawą  ofertę biletów krótkookresowych obowiązujących przez 24h, 72h, weekendowych oraz 7-dniowych  przygotowano też dla  pasażerów  nie korzystających na co dzień z publicznego transportu zbiorowego, a także odwiedzających nasz region turystów. 

Co ważne, w ramach oferty obowiązują ulgi ustawowe. Pasażerowie, którzy korzystają z transportu kolejowego i są zadowoleni z obecnej oferty przewozowej wciąż będą mogli z niej korzystać. Warto jednak rozważyć zmianę i wybrać bilet zintegrowany, szczególnie jeśli zależy nam na wygodzie i oszczędności.

Oferta została przygotowana dzięki współpracy Województwa Małopolskiego, Gminy Miejskiej Kraków, Stowarzyszenia Metropolia Krakowska oraz gmin wchodzących w skład ww. Stowarzyszenia.

Miesięczne bilety zintegrowane będą obowiązywać we wszystkich pojazdach krakowskiej Komunikacji Miejskiej, w systemie publicznego transportu zbiorowego organizowanego przez Województwo Małopolskie, a także komunikacji organizowanej przez gminy: Michałowice, Niepołomice, Skawina, Wieliczka, Wielka Wieś i Zielonki. Wszystkie „Bilety Możliwości” będzie można zakupić w systemie Małopolska Karta Aglomeracyjna (także w aplikacji iMKA), a okresowy Bilet Metropolitalny będzie także dostępny w kanałach sprzedaży Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

za: kolejemalopolskie.com.pl

 

 

 

 

Przewiń do góry