Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

W minioną niedzielę, 9 lipca 2023 roku, miała miejsce kolejna niesamowita Akcja Krwiodawstwa w Gminie Biskupice. To wydarzenie przyciągnęło uwagę i zainteresowanie społeczności lokalnej, a efekty okazały się spektakularne. Liczba dawców oraz oddanej krwi przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, czyniąc tę akcję niezwykle udaną i wyjątkową.

Już od samego rana niebo było błękitne, a promienie słońca rozświetlały okolicę. Pogoda była po prostu idealna, co z pewnością wpłynęło na samopoczucie i entuzjazm uczestników. Na miejscu pojawiło się aż 65 osób gotowych podzielić się swoim najcenniejszym darem - krwią. To niezwykłe zaangażowanie i oddanie wzbudziło ogromne uznanie i respekt.

Z ogromną radością informujemy, że 59 spośród wszystkich uczestników oddało krew, przyczyniając się do zasilenia banku krwi w imponującą ilość. Każda z tych 59 osób oddała 450 ml krwi, co łącznie daje aż 26 litrów 550 ml tego cennego płynu. To niesamowity wynik, który przekracza nasze oczekiwania i stanowi kolejny rekord dla naszej społeczności.

Warto podkreślić, że jedna osoba zarejestrowała się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. To niezwykle ważne, że podczas takiej akcji społecznościowej, skupiającej się na oddawaniu krwi, ludzie okazują także gotowość do pomocy innym w jeszcze bardziej specyficzny sposób. Ta szlachetna postawa zasługuje na najwyższe uznanie i podziw.

Zespół z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa miał ręce pełne roboty, ale z entuzjazmem i profesjonalizmem przyjmował dawców i dbał o ich komfort. Wszyscy byli zadowoleni z wysokiego standardu organizacji i miłej atmosfery panującej podczas akcji. To nie tylko dowód na społeczne zaangażowanie, ale również na wzajemne wsparcie i solidarność w naszej lokalnej społeczności.

Również tym razem nie zabrakło słodkich niespodzianek dla uczestników. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przy OSP Sławkowice oraz OSP Łazany przygotowały smakowite ciasta, które stanowiły słodki podarunek dla każdego dawcy i były wyrazem wdzięczności dla hojnych krwiodawców.

Akcje krwiodawstwa w Gminie Biskupice regularnie wspierają Wójt Gminy Pani Renata Gawlik oraz Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Biskupice. Dzięki ich nieocenionemu wsparciu i zaangażowaniu, organizacja tego wydarzenia jest możliwa. Również w tej edycji nie brakło sponsorów, którzy przyczyniają się do sukcesu i atrakcyjności akcji krwiodawstwa. Akcję wsparli: Koło Gospodyń Wiejskich przy OSP Sławkowice, Pani Małgorzata Wyroba – SKLEP TIP TOP Łazany, OSP Łazany, Pani Maria Kot z Bodzanowa.

Jesteśmy ogromnie dumni z wyników tej niesamowitej Akcji Krwiodawstwa. Społeczność Gminy Biskupice wspaniale odpowiedziała na apel o pomoc, a hojność i oddanie dawców przeszły wszelkie oczekiwania. To kolejny dowód, że nasza społeczność potrafi się zjednoczyć wokół ważnych spraw i wykazać się wyjątkową wrażliwością na potrzeby innych.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej niezwykłej Akcji Krwiodawstwa. Wasze oddanie i dobroć mają nieocenioną wartość i mogą uratować życie wielu osób. Dzięki Wam, nasza społeczność jest jeszcze silniejsza i bardziej solidarna

Tekst: Marek Kot
Zdjęcia: Agata Blicharska

 

 

Przewiń do góry