Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Za nami wydarzenie plenerowe, które skupiło nie tylko lokalną społeczność, ale także turystów, którzy  w naszej gminie spędzają urlopy.

Imprezę plenerową pn. „BISKUPICKA BIESIADA”,  jaka odbyła się 13 sierpnia przy remizie OSP Biskupice, rozpoczął występ teatru KRAK Art. Aktorzy przybyli  z przedstawieniem „Czarnoksiężnik z OZ- on”,ukazującym jak ważna jest przyjaźń, zaufanie i wzajemna współpraca. Spektakl poruszał tematykę ekologiczną: sortowania śmieci, świadomego gospodarowania wodą, smogu, palenia w piecu śmieciami. Aktorzy angażowali w przedstawienie dzieci, które  aktywnie brały udział w spektaklu.

Część oficjalną rozpoczęła Radna Gminy Biskupice - Kinga Dabrowska.Następnie Wójt Gminy  Biskupice–Renata Gawlik, w asyście Przewodniczącego Rady Gminy - Andrzeja Kasiny oraz Radnej i Przewodniczącej Komisji Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej - Ewy Kurzawy wręczyli nagrodę „Zasłużony dla kultury”.   Wyróżnienie to jest nową formą nagradzania osób, posiadających szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Tegoroczną nagrodę Wójta Gminy Biskupice – „Zasłużony dla Kultury Gminy Biskupice”  kapituła konkursowa  przyznała   Pani Bożenie Cherchel  z Biskupic.

Lokalna działaczka, która od lat społecznie pracuje na rzecz naszej małej ojczyzny, nie kryła wzruszenia.  „Nagroda Kulturalna Wójta Gminy Biskupice Zasłużony dla Kultury Gminy Biskupice”, jaką Pani otrzymuje, jest dowodem uznania za aktywność i podejmowanie cennych inicjatyw na rzecz zachowania dóbr kultury. Dziękuję za Pani niestrudzoną pracę twórczą i stałą obecność  w życiu kulturalnym naszej lokalnej społeczności. Od przeszło dekady wykorzystuje Pani swe talenty i poświęcając czas angażuje się w inicjatywy, budujące artystyczną wspólnotę biskupickiej ziemi. Przyczynia się Pani do podtrzymywania tradycji  oraz promowania naszego regionu, w kraju i zagranicą. Podejmowane przez Panią inicjatywy scalają lokalną społeczność i dają radość mieszkańcom naszej gminy. W tym szczególnym dniu proszę przyjąć życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności, twórczych inspiracji, wielu artystycznych natchnień. Niech niegasnący zapał w realizacji podejmowanych przez Panią przedsięwzięć przyczyni się do wszelkiego  dobra w życiu osobistym” – mówiła Wójt Renata Gawlik.

Następnie przed publicznością zaprezentowała się  Orkiestra Dęta OSP pod batutą Marka Konarskiego, wykonując rytmiczne marsze.

Na scenie licznie pojawili się przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Biskupic. Specjalnie na tę okazję  przygotowali  dowcipny repertuar, skradający się z ludowych przyśpiewek, zachęcających do wrzucenia cegiełki na rozwój miejscowości. Nie zabrakło też humorystycznych akcentów - przed biesiadnikami  wystąpił kabaret, prezentujący scenki rodzajowe z życia seniora.  

Atrakcje czekały na miłośników motoryzacji- na parkingu przy remizie  można było z bliska oglądnąć driftowóz o potężnej mocy 660km  - Nissan Skyline r34   a także porozmawiać z jego właścicielem – Robertem Szczudło. Dzieciaki chętnie fotografowały się na fotelu kierowcy, a nieco starsi zasięgali porad kierowcy wyścigowego.

Ze stoiskami z miodami  oraz wyrobami na bazie miodu pojawili się lokalni pszczelarze z pasieki Hanna i Marian Stasik oraz January Daniłoś. Na pyszne ciasto i grilla zaprosili  członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Biskupic. 

Dla najmłodszych na boisku sportowym funkcjonowała bezpłatna strefa dmuchańców, odbywały się  gry i zabawy  z nagrodami, a także pokazy strażackie prowadzone przez druhów z  OSP Biskupice. Miłą niespodzianką, przynoszącą ochłodę w to gorące popołudnie, była  kurtyna wodna, ustawiona przez strażaków.

Gdy upał trochę zelżał,  organizatorzy zaprosili na zabawę  taneczną pod gwiazdami.Przy dźwiękach muzyki zespołu „COVER Bochnia”, biskupianie bawili się niemal do białego świtu.

Organizatorami wydarzenia plenerowego pn. „BISKUPICKA BIESIADA” byli: Stowarzyszenie Przyjaciół Biskupic na czele z Prezes - Teresą Waśniowską, Radni z sołectwa Biskupice- Kinga Dąbrowska i Krzysztof Grochot,Ochotnicza Straż Pożarna w Biskupicach pod przewodnictwem Prezesa - dh Juliusza Kanarka, Sołtys - Janusz Cherchel  i Rada Sołecka.

 

 

Przewiń do góry