Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Centrum Medyczne Maszachaba zaprasza do  wykonania bezpłatnych badań mammograficznych. Oferta skierowana jest przede wszystkim  do Pań w wieku 50-69 lat ( ur.1973-1954 ): ubezpieczonych, nie leczonych onkologicznie, które nie wykonywały mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Na badania mammograficzne zapraszamy od 10.00 do 17.00: 5 września 2023 - TOMASZKOWICE 455 - Urząd Gminy Biskupice - parking. INFORMACJE I ZAPISY: 12 6330218, 503 777 651 - ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!  Profilaktyka... warto o niej pamiętać! Wykonuj badania regularnie!

Zachęcamy uprawnione Panie do zgłoszeń na bezpłatne badanie profilaktyczne oraz uczestnictwa w edukacji prozdrowotnej. Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby, pozwalając rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie, które daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

W mammografii wykonywanej w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego. Do badania uprawnione są Panie w wieku 50-69 lat (urodzone w latach: 1973-1954), które są ubezpieczone i nie były leczone z powodu raka piersi, a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy,
  •  lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Przypominamy o badaniu Paniom, które nigdy nie wykonywały mammografii! Informujemy, iż w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania i edukacja są wykonywane z zachowaniem wszelkich wymogów reżimu sanitarnego w zakresie wyposażenia
pracowników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta. W poczekalni pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko dwie Panie, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem Panie proszone są o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań są środki do dezynfekcji rąk. Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Centrum Medyczne MASZACHABA sp. z o. o. w Krakowie jest realizatorem Narodowej Strategii Onkologicznej w zakresie pn.: Zakup aparatury diagnostycznej dla wczesnego wykrywania nowotworów – mammografy i w ramach niniejszych środków otrzymało dofinansowanie na zakup mammografu. Centrum Medyczne MASZACHABA sp. z o. o. posiada najnowszej generacji mammograf cyfrowy PLANMED CLARITY zainstalowany w mobilnej pracowni badań.

 

Zapraszamy na badania mammograficzne W MAMMOBUSIE od 10.00 do 17.00:
5 września 2023 – TOMASZKOWICE
Urząd Gminy Biskupice
Tomaszkowice 455 - parking
Informacja-zapisy: 12 6330218, 503 777 651
Ilość miejsc ograniczona!

 

 

Plakat Tomaszkowice 05 09 2023.pdf.jpeg

Przewiń do góry