Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Ponad 1200 uczniów z Gminy Biskupice  przywitało dziś rok szkolny. Wakacje się skończyły i przyszedł czas na  10 miesięcy nauki. We wszystkich placówkach oświatowych odbyły się uroczyste akademie, które rozpoczęły kolejny rok nauki.

Na zaproszenie społeczności szkolnej ze Szkoły Podstawowej w Sławkowicach na rozpoczęciu roku szkolnego pojawiała się Wójt – Renata Gawlik wraz z kierownikiem Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli Agnieszką Fliśnik. "Życzę Państwu wielu sukcesów i radości z przeżywania każdego nawet najmniejszego osiągnięcia Waszych wychowanków. Codziennych powodów do dumy, szczęścia i satysfakcji płynącej z osiągnięć własnych i  sukcesów uczniów.  Wszystkim Uczniom na nowy rok szkolny życzę powodzenia, sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności. Oby osiąganie celów dawało wiele radości, było inspirujące, a także przynosiło jak najlepsze wyniki! Niech nie braknie  Wam energii i zapału w zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu swoich pasji i kształtowaniu własnych charakterów" – mówiła Wójt Renata Gawlik.

Głos zabrał także dyrektor placówki – Pan Dariusz Zawiślan, który z  radością powitał uczniów w murach szkoły. Wyraził nadzieję, że najbliższe 10 miesięcy nauki będą dla wszystkich owocne.

Akademię przygotowali uczniowie pod okiem nauczycielek Pani Małgorzaty Kot oraz Pani Marzeny Godzik. W krótkiej prezentacji słowno-wokalnej przypomnieli zebranym wydarzenia z 1 września 1939 roku. Minutą ciszy uczczono pamięć wszystkich tych, którzy stracili życie podczas II Wojny Światowej.

 

Przewiń do góry