Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Pod hasłem „Razem tworzymy klimat” ,w minioną sobotę,  odbył się I Piknik Ekologiczny zorganizowany przez Ekodoradców z Niepołomic. 

Naszą gminę reprezentowała Wójt – Renata Gawlik, która została zaproszona do uczestnictwa w panelu dyskusyjnym wraz z włodarzami Wieliczki oraz Niepołomic.  Samorządowcy rozmawiali o możliwościach i wyzwaniach jakie stoją przed gminami w związku z działaniami proekologicznymi. Dzieląc się swoim doświadczeniem dyskutowali  o ekologii  i rozwiązaniach wspomagających poprawę jakości środowiska.

Organizatorzy przygotowali  wiele atrakcji m.in. stoiska ekoprzedsiębiorców z regionu, instalatorów, zabawy dla dzieci w języku polskim i angielskim, trening sportowy. Całości dopełniła  solidna porcja wiedzy, o którą zadbali m.in.: Nadleśnictwo Niepołomice, Małopolskie Obserwatorium Astronomiczne, dr inż. Michał Kaczmarczyk z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Podczas wydarzenia była  możliwość porozmawiania ze specjalistami o zasadach działania i eksploatacji ekologicznych źródeł energii oraz przyjrzeniu im się z bliska. Doradcy energetyczni WFOŚiGW w Krakowie odpowiedzieli na nurtujące pytania odnośnie wymiany nieekologicznych źródeł ciepła i poprawy efektywności energetycznej budynków.

fot.
https://www.facebook.com/events/1265386230836388/permalink/1271233183585026/?notif_id=1694417495336105&notif_t=feedback_reaction_generic_tagged&ref=notif

 

Przewiń do góry