Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Darmowe laptopy, które będą wspomagać naukę uczniów są już w szkołach podstawowych. W dniu 12 września 2023r. transport ze sprzętem dotarł do sześciu biskupickich placówek oświatowych. Na mocy umowy ze Skarbem Państwa podpisanej w dniu 25 sierpnia 2023r. przez Wójt Gminy - Renatę Gawlik, do naszej gminy trafiły 172 sztuki komputerów firmy Dell, o łącznej wartości 501 608,76 złotych.

Poszczególne szkoły otrzymały następującą liczbę komputerów:

  • SP Biskupice - 40 sztuk, 
  • SP Bodzanów -  21 sztuk,
  • SP Łazany – 26  sztuk,
  • SP Przebieczany  - 45 sztuk,
  • SP Sławkowice – 15 sztuk,
  • SP Trąbki – 25 sztuk.

Obecnie komputery są przygotowywane do przekazania rodzicom lub prawnym opiekunom uczniów, bo to właściwie  oni będą właścicielami sprzętu. Każdy rodzic  będzie musiał podpisać umowę ze szkołą i zobligować się do dbania o sprzęt. Ponadto komputer zostanie objęty pięcioletnim zakazem sprzedaży, wynajmu oraz użyczenia osobom trzecim. Laptop na żądanie będzie musiał również być okazany w szkole.

Rządowy Program „Laptop dla Ucznia", to nowy projekt, realizowany zgodnie z Ustawą z dnia 07.07.2023r. o wsparciu  rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. Głównym jego założeniem jest wyposażanie uczniów klas czwartych w komputery przenośne ułatwiające naukę. Dzieci mogą korzystać z tego sprzętu w szkole i w domu, rozwijać  swoje pasje, zainteresowania i w efekcie nabywać kompetencje cyfrowe w praktyce.

Zakup komputerów sfinansowany został przez Unię Europejską.

 

 

 

Przewiń do góry