Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Przeżyjmy to jeszcze raz! Miodobranie Koła Pszczelarzy z Biskupic i  Parafiada w Biskupicach. Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji z wydarzenia, jakie miało miejsce w minioną niedzielę w ogrodach plebańskich przy parafii pw. św. Marcina w Biskupicach. Organizatorami wydarzenia byli: Koło Pszczelarzy z Biskupic pod przewodnictwem Prezesa – Jacka Smoronia, Proboszcz Parafii wraz z Rada Parafialną, druhowie z  OSP Biskupice na czele z Prezesem –Juliuszem Kanarkiem, KGW Biskupice i  KGW Przebieczany.

Wspólne świętowanie rozpoczęto Mszą Święta w intencji Koła Pszczelarzy w Biskupicach, a także w  podziękowaniu za tegoroczne miodobranie. Następnie przeniesiono się do ogrodów plebańskich, gdzie na uczestników czekało moc atrakcji  -  koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Biskupice, rodzinne konkursy sprawnościowe min. w przeciąganiu liny i rzutach do celu.  Z atrakcjami i pokazami dla dzieci pojawili się również druhowie z OSP Biskupice. Samorząd Gminy Biskupice reprezentowała Wójt - Renata Gawlik.

Interesująco przygotowane stoiska przyciągały uwagę odwiedzających. Można było degustować miody, pochodzące z  pasiek  zrzeszonych w Kole  Pszczelarzy  Biskupice. Swoje produkty prezentowali   – Prezes Koła  Pan  Jacek Smoroń,   Pan Łukasz Tomana z rodziną , Pan  January Daniłoś,  a także Pani Hanna   Stasik z rodziną.  Wystawcy w przystępny sposób opowiadali o tajnikach prowadzenia pasiek, a także o ciekawostkach z życia pszczół. Smaczny poczęstunek przygotowały Panie z KGW Przebieczany i KGW Biskupice. Imprezę aktywnie wsparli lokalni przedsiębiorcy - Pan Michał Jaszczyk Przetwórstwo Mięsne, Piekarnia Stawarski z Biskupic, firma BMSG z Pawlikowic oraz Przedsiębiorstwo Pomocnicze MPWiK z Krakowa.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim sponsorom  za pomoc i zaangażowanie. Szczególne podziękowania kierują do wszystkich mieszkańców, którzy  tak licznie wzięli udział w wydarzeniu.

 

Przewiń do góry