Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Społeczność samorządowa, z Wójtem Gminy Biskupice  – Renatą Gawlik na czele, w minioną niedzielę,  dziękowała za tegoroczne zbiory.  Msza Święta dziękczynna w intencji  zakończenia żniw i prac polowych odbyła się w Parafii pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Łazanach. Eucharystii  przewodniczył ksiądz proboszcz – Stanisław Wciślak.

Mając na uwadze trud i znaczenie pracy rolników, kultywując  tę wyjątkową tradycję, aby wspólnie świętować ukończenie żniw i prac polowych  i dziękować za tegoroczne zbiory,  na ołtarzu poszczególne delegacje, złożyły dary.  Na ręce kapłana wręczone zostały – woda,  chleb, owoce, kłosy zbóż, kwiaty.

„Serdecznie dziękuje Księdzu Proboszczowi – Stanisławowi Wciślakowi za wspólną modlitwę, delegacjom z sołectw:  Biskupice, Jawczyce, Łazany, Sławkowice, Sułów,  Szczygłów, Tomaszkowice, Trąbki, Zborówek za trud i poświęcenie włożone w przygotowanie darów  prezentujących dorobek rolniczego społeczeństwa z naszej gminy oraz licznie przybyłym mieszkańcom  za udział w uroczystości - mówi Wójt Gminy Biskupice Renata Gawlik. Wszystkim rolnikom jestem wdzięczna za ich pracę, wysiłek, poświęcenie. Życzę, aby Wasz codzienny trud został nagrodzony!” – dodaje.

 

 

 

Przewiń do góry