Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Październik to szczególny czas w roku, znany jako Miesiąc Świadomości Raka Piersi, czyli najczęściej występującego nowotworu u kobiet na świecie. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie oraz Małopolskie organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej włączając się w działania na rzecz walki z rakiem piesi zainicjowały w 2021 roku kampanię edukacyjno-informacyjną pn.: „Ja już, a Ty?” (#jajuzaty?), która ma na celu zmotywowanie kobiet do regularnego badania piersi. Miło nam poinformować, że już po raz drugi wspiera nas w tych działaniach 5 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Krakowie. 

Rokowanie i wyniki leczenia nowotworu piersi zależą od stopnia jego zaawansowania, dlatego tak ważna jest profilaktyka – regularne samobadanie piersi, badania USG i mammograficzne, które pozwalają wykryć nawet najmniejsze zmiany. 

Stąd też przez cały październik będziemy edukować na temat profilaktyki i promować czujność onkologiczną. W ramach kampanii zaplanowano trzy konferencje dot. profilaktyki raka piersi, których odbiorcami są mieszkańcy Małopolski. W naszych mediach społecznościowych pojawią się też infografiki oraz materiały wideo przypominające o roli profilaktyki. Zachęcamy też do włączenia się w kampanię, poprzez opublikowanie w mediach społecznościowych zdjęcia z różową wstążeczką lub kartką z hashtagiem #jajuzaty i z tym samym hashtagiem w opisie zdjęcia. Włączmy się razem w walkę z rakiem piersi! 

#jajuzaty?
 

1460x616.png


Dowiedz się więcej na temat tego jak dbać o zdrowie swoich piersi:
Profilaktyka raka piersi
Jak prawidłowo wykonać samobadanie piersi

Zobacz jak promowaliśmy profilaktykę raka piersi podczas 1. edycji kampanii i 2. edycji kampanii #jajuzaty. 

 

za https://www.gov.pl/web/psse-wieliczka/iii-edycja-wojewodzkiej-kampanii-edukacyjnej-jajuzaty

Przewiń do góry