Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Znamy wynik kolejnej edycji rządowego programu „Polski  ład”. W VIII edycji do gminy Biskupic trafi 8 mln złotych na remonty dróg. Pula środków wesprze 4 zadania: remont dwóch dróg gminnych Nr 560004K –Trąbki Darczyce (tzw. „Biała droga”) oraz drogi Nr 560016K Bodzanów do Ogrodowej (dot. fragmentu tzw. „Lipki”). Środki zewnętrze wesprą także remont dwóch dróg wewnętrznych w Sławkowicach ( dz. Nr 93) oraz drogi w Przebieczanach (dz. Nr 294/2).

Gruntowną  modernizację wraz z budową chodnika i oświetlenia ulicznego przejdzie  tzw. „Biała droga”. Przebudowa obejmie całą drogę – począwszy od drogi wojewódzkiej nr 966 (obok pizzerii N) aż do drogi powiatowej Nr 2019K Trąbki – Darczyce.  Inwestycja ta będzie klamrą spinająca przeprowadzone już remonty dróg gminnych Biskupice – Pacówki, Zborówek –Łazany oraz Szczygłów. Dzięki temu remontowi powstanie wygodna i bezpieczna sieć drogowa. 

Pozostałe 3 odcinki dróg zyskają nowe nawierzchnie asfaltowe oraz fragmentaryczne odwodnienia korpusu drogi.  Przewiduje się, że postępowanie przetargowe zostanie przeprowadzone jeszcze w tym roku kalendarzowym tak aby w nowym roku rozpocząć prace w terenie.

Rządowy Fundusz Polski Ład ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce. Program realizowany jest we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego i przyznawany jest w formie promes. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja. Do samorządów z powiatu wielickiego w II edycji „Polskiego ładu”  trafiło blisko 80 mln złotych.

Przewiń do góry