Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Kolejni  uczniowie klas pierwszych złożyli  uroczystą przysięgę tym samym stając się pełnoprawnymi członkami społeczności  Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Bodzanowie.

Ze względu na  przypadający w dniu 14 października Dzień Nauczyciela, uczniowie skierowali  najlepsze życzenia do kadry pedagogicznej i obsługi  szkoły. Całość uroczystości  wzbogaciły występy artystyczne, które uczniowie przygotowali pod kierunkiem nauczycieli. Zebrani wysłuchali pięknych recytacji wierszy i wesołych  piosenek.

Punktem kulminacyjnym akademii było  złożenie przysięgi na sztandar szkoły. Pierwszaki ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Niezwykłym przeżyciem dla pierwszaków było pasowanie na uczniów symbolicznym ołówkiem  przez dyrektor  szkoły Grażynę Skórę. W tym wyjątkowym dniu, pierwszakom towarzyszyli przejęci rodzicie. Z życzeniami i gratulacjami pojawiła się także Wójt Renata Gawlik wraz z kierownik GZOS –Agnieszką Fliśnik.  

"Drodzy Pierwszoklasiści! Od dziś stajecie się częścią szkolnego społeczeństwa. Zachęcam Was do pracy, która w przyszłości będzie podstawą do tworzenia nowego lepszego świata. Życzę  Wam wielu sukcesów, abyście w tej szkole odnaleźli wielu przyjaciół  i spełniali się na wielu płaszczyznach intelektualnych i kulturalnych. Życzę Wam wielu sukcesów w nauce i powodów do radości!" -  życzyła Wójt Renata Gawlik.

Zgodnie z tradycją szkoły wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki, a ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów.

 

 

Przewiń do góry