Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Uczniowie klas pierwszych uczęszczający do Szkoły Podstawowej w Biskupicach mają za sobą bardzo ważne wydarzenie. W dniu 18 października 2023r. w obecności swoich rodziców i nauczycieli uroczyście ślubowali na sztandar szkoły.

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować. Starać się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom oraz mojej Ojczyźnie – Polsce” - te  słowa rozbrzmiały dziś na sali gimnastycznej Szkoły  Podstawowej w Biskupicach. Pierwszaki z Ia i Ib złożyli przysięgę. Następnie dyrektor placówki - Krzysztof Michałowicz wraz z Zastępca - Anną Kamykowską  dokonali pasowania uczniów włączając ich tych samych do społeczności szkolnej. 

Odświętnie ubrani, w stroje galowe i birety prezentowali naprawdę wyjątkowo.  Pod opieką  swoich wychowawczyń  przygotowali program artystyczny prezentując umiejętności jakie udało im się zdobyć na przestrzeni minionych dwóch miesięcy.  Nie obyło bez życzeń  od zgromadzonych gości.Z gratulacjami przybyła także Wójt gminy Biskupice – Renata Gawlik życząc milusińskim, by w murach szkoły czuli się jak w domu i codziennie z radością zdobywali wiedze i nowe umiejętności.

fot.D.O

 

 

Przewiń do góry