Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

19 października w murach Szkoły Podstawowej w Łazanach po raz kolejny rozbrzmiało uroczyste ,,Ślubujemy!" Tradycji stało się zadość – uczniowie klas I zostali oficjalnie włączeni do braci uczniowskiej.

Pierwszoklasiści w obecności Rodziców, Wychowawców,  Dyrekcji Szkoły, zaproszonych gości Wójta Gminy - Renaty Gawlik oraz Kierownik Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli – Agnieszki Fliśnik zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Zanim  maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Piękne wierszyki i piosenki przygotowane specjalnie na tą okazję wzruszyły chyba wszystkich zebranych.

Następnie  milusińscy  złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły  i zostali pasowani na uczniów przez Dyrektora łazańskiej podstawówki – Marcina Mańka. Nie zabrakło życzeń skierowanych do uczniów – Pani Wójt oraz  Pan Dyrektor życzyli wielu sukcesów w nauce, trwałych  przyjaźni, rozwijania nowych umiejętności i poszerzania swoich zainteresowań.

Wszyscy otrzymali  drobne upominki oraz  pamiątkowe dyplomy, a na koniec czekała słodka niespodzianka przygotowana przez rodziców.

fot.D.O

 

 

 

 

Przewiń do góry