Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Uczniowie klas pierwszych  ze Szkoły Podstawowej w Przebieczanach z siedzibą w Tomaszkowicach zakończyli  dziś cykl ślubowań, jakie trwały przez cały październik. Pierwszoklasiści z klas Ia i I b, pod przewodnictwem wychowawczyń do tego wyjątkowego dnia przygotowywali się już od września.

Przed dyrekcją, rodzicami, kadrą nauczycielską,  kolegami  klas O, II i III oraz zaproszonymi gośćmi prezentowali nabyte umiejętności. Zabrali zebranych do wioski Smerfów , a także odpowiedzieli na trudne pytania udowadniając, że minione dwa miesiące w szkole spędzili bardzo owocnie. Kulminacją uroczystości było złożenie ślubowania.  W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym,  pierwszacy recytowali tekst   przyrzeczenia i przyrzekali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Dyrektor SP – Bogumiła Ślęczka  dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej” – mówiła pani dyrektor, dotykając ołówkiem ramion swoich podopiecznych.

Z najlepszymi życzeniami dla najmłodszych pojawiła się Wójt Gminy Biskupice – Renata Gawlik w asyście kierownika GZOS  - Agnieszki Fliśnik. W imieniu całej społeczności gminy Biskupice oraz własnym złożyła gratulacje. Życzę Wam wspaniałej drogi przez proces edukacji w szkole  podstawowej. Niech ten czas będzie  pełen ciekawych wyzwań, radosnych chwil i szczerych przyjaźni.  Niech nauka przyniesie Wam wiele radości, a zdobyta wiedza będzie skarbem, który będziecie rozwijać przez całe życie” – Życzyła Wójt Renata Gawlik.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło też upominków od rodziców.  Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

[fot. D.O]

 

 

 

Przewiń do góry