Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

O bezpieczeństwie warto rozmawiać już od najmłodszych lat. Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Biskupicach kontynuuje coroczną akcje profilaktyczną pn.”Odblaskowa szkoła”, pokazując uczniom prawidłowe zachowania na drodze, w domu i w szkole.

Podczas finału akcji „Odblaskowa szkoła” nauczyciele zorganizowali ciekawe zajęcia z przedstawicielami służb mundurowych. Prelekcje podzielone zostały na 3 bloki tematyczne. Pierwszy z nich prowadził ratownik medyczny w asyście pielęgniarki. Przeszkolono najmłodszych z udzielania pierwszej pomocy. Dzieciaki przeszły kurs resuscytacji krążeniowo-oddechowej a także poznały w jaki sposób ułożyć pacjenta w pozycji bocznej- ustalonej. Zostali też poinstruowani w jaki sposób zgłosić zagrożenie do służb medycznych.

O bezpieczeństwie na drodze opowiadał policjant. Podczas przeprowadzonej prelekcji przypominał zasadach bezpiecznego poruszania się na drodze i chodniku, zwłaszcza po zmroku. Tłumaczył zasadność używania elementów odblaskowych – kamizelek oraz opasek. Jednocześnie apelował o rozwagę w sieci i w kontakcie z osobami nieznajomymi. Policjant przypominał, aby w przypadku zagrożenia niezwłocznie dzwonić pod numer 112.

Z prelekcją przybyli strażacy z OSP Biskupice. W trakcie spotkania druhowie przybliżyli na czym polega ich praca. Dzieci utrwaliły numery alarmowe 998 i 112 oraz dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Okazało się, że zadania strażaków nie ograniczają się wyłącznie do gaszenia pożarów. Druhowie pomagają ludziom podczas wypadków samochodowych, usuwaniu skutków klęsk żywiołowych, a także podczas różnorodnych działań na rzecz społeczeństwa. Poświęcając swój czas prywatny dbając o bezpieczeństwo mieszkańców lokalnych miejscowości.

Finał akcji odbył się na boisku sportowym gdzie uczniowie ubrani w kamizelki odblaskowe utrwalali zebraną wiedze w praktyce.

Dyrekcja SP Biskupice składa podziękowania wszystkim prelegentom, którzy poświecili swój czas i przeprowadzili interesujące warsztaty.

fot.D.O

 

Przewiń do góry