Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Lokalna Grupa Działania „Dolina Raby” ukończyła tworzenie sieci questów – bezpłatnych, krajoznawczych gier terenowych, które można przemierzać przy pomocy aplikacji  na telefon bądź tradycyjnie z papierową ulotką.  Łącznie powstało 14 interesujących tras przebiegających  przez Gminy: Biskupice, Gdów, Łapanów, Nowy Wiśnicz, Żegocina i Trzciana.   

Stworzone questy można podzielić na piesze, rowerowe, historyczne, przyrodnicze, kulturowe. Projekt prowadzony przez LGD Dolina Raby wraz z ekspertami z   Fundacji Calamita, ma  na celu zwiększenie atrakcyjności i stworzenie nowego produktu turystycznego na obszarze gmin partnerskich LGD. Gra terenowa  może być wykorzystana zarówno do promocji naszego obszaru w celach turystycznych, ale także stanowi  dobry materiał edukacyjny dla dzieci i młodzieży, w ramach zajęć związanych z regionalizmem.

W gminie Biskupice, przy współpracy z Centrum Kultury oraz Urzędem Gminy Biskupice przygotowano trzy trasy:

 1. PDFBiskupice – wyprawa po dawnym majątku biskupów krakowskich.pdf.pdf (5,36MB)


  Biskupice-wyprawa-po-dawnym-majatku-biskupow-krakowskich.png   
   
 2. PDFZ Łazan do Jawczyc –śladami dawnych dziejów.pdf (5,75MB)


  Z-Lazan-do-Jawczyc.png

   
 3. PDFHistorie Bodzanowa w kamieniu zapisane.pdf (6,71MB)


  historie-bodzanowa-w-kamieniu-zapisane.png

 

Kompleksowo opracowane questy o tematyce dopasowanej do specyfiki danego regionu dodatkowo zamieszczone zostały w Ogólnopolskiej Aplikacji Questy – Wyprawa Odkrywców https://questy.org.pl/, która zrzesza pasjonatów tego typu podróżowania. Zachęcamy do ściągnięcia aplikacji i założenia konta, a potem do ruszenia w ciekawą  przygodę, podczas której można dowodzić się wielu interesujących historii na temat naszych miejscowości!

Realizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki pozyskanym środkom finansowym w ramach projektu współpracy siedmiu lokalnych grup działania pn. „Sieć edukacyjnych gier terenowych i szlaków geocachingowych”.

Szczegółowe informacje  znajdują się na stronach internetowych:

http://dolinaraby.pl/questy/

https://questy.org.pl/,

Zapraszamy na Ouestową przygodę!

 

PLAKAT-724x1024.jpeg

 

 

Film promujący Questy https://www.facebook.com/Dolinarabypl/videos/236979292428335

Przewiń do góry