Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

W niedzielne przedpołudnie odbyła się 35. akcja krwiodawstwa pod hasłem "Krew darem życia" zorganizowana przez Klub HDK działający przy Urzędzie Gminy Biskupice. Jak zwykle krwiodawcy okazali wielkie serca i licznie stawili się na akcji. Do wydarzenia przystąpiło 65 osób, z których krew oddało 58 osób, co dało 26 litrów 100 ml ratującego życie płynu.  Zgromadzona krew pozwoli na przeprowadzenie szeregu  zabiegów i operacji ratujących życie, za co krwiodawcom bardzo serdecznie dziękujemy.

W 35. akcji wzięli udział zarówno krwiodawcy, którzy systematycznie przyłączają się do akcji krwiodawstwa, jak również osoby, które krew przyszły oddać po raz pierwszy. Wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w akcji, bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w niesienie pomocy potrzebującym.

Dla wszystkich biorących udział w wydarzeniu został zapewniony słodki poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich przy OSP Sławkowice oraz Koło Gospodyń i Gospodarzy "Nowe horyzonty" z Przebieczan. Każdy krwiodawca otrzymał również miły upominek  - kalendarz Klubu Krwiodawców na 2024 rok,  sponsorowany i wykonany  przez jednego z krwiodawców - Pana Mariusza Jastrzębskiego właściciela firmy Gift Design. Ponadto dziękujemy też sponsorom, którymi tym razem byli:

  • Ryszard Waśniowski z Trąbek,
  • Małgorzata Wyroba – SKLEP TIP TOP Łazany,
  • Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich Przebieczany „Nowe Horyzonty”,
  • Koło Gospodyń Wiejskich przy OSP Sławkowice,
  • Maria Kot z Bodzanowa.

To była ostatnia akcja w tym roku kalendarzowym. Już dzisiaj zapraszamy na kolejne, które odbędą się w przyszłym  - 2024 roku. O termiach będziemy informować  Państwa wkrótce.

 

Przewiń do góry