Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

W dniu 28 listopada 2023 roku na Zamku Królewskim w Niepołomicach odbyło się IV Forum Metropolii Krakowskiej pn. "Odkrywamy smaki Metropolii". Wśród gości znaleźli się włodarze z gmin przynależących do Stowarzyszenia Metropolia Krakowska oraz Wicemarszałek Województwa Małopolskiego – Łukasz Smółka oraz  prezydent miasta Krakowa, Jacek Majchrowski. Gminę Biskupice reprezentowała Wójt – Renata Gawlik wraz z pracownikami Urzędu Gminy i  jednostek organizacyjnych.

Podczas spotkania podsumowano rok działalności Stowarzyszenia a także przestawiono plany na 2024 rok. Do najważniejszych zadań jakie udało się zrealizować w  2023 zaliczono  stworzenie i wdrożenie biletu metropolitarnego. Jest to innowacyjny projekt, który ma na celu ułatwienie podróży mieszkańcom całej metropolii. Dzięki biletowi metropolitarnemu, mieszkańcy mogą korzystać z komunikacji miejskiej we wszystkich gminach należących do Stowarzyszenia Metropolia Krakowska za jedną cenę. To znaczące ułatwienie dla podróżujących.

Organizatorzy zaprosili  do wysłuchania dwóch wykładów na temat cyfryzacji i nowoczesnych narzędzi w zarządzaniu danymi. Prelegenci przedstawili przykłady zastosowania nowych technologii w różnych branżach oraz omówili korzyści, jakie niesie ze sobą cyfryzacja.

Uczestnicy spotkania wzięli udział w dodatkowych sesjach tematycznie powiązanych z charakterem grup w jakich przez cały rok pracują. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem i pozwoliły na zdobycie  wielu cennych informacji. 

 

 

 

Przewiń do góry