Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

17 grudnia 2023 roku, w samo południe,  na Kozich Górkach w Puszczy Niepołomickiej odbyła się uroczystość upamiętniająca Stanisława Klimeckiego, byłego Prezydenta Miasta Krakowa, oraz blisko tysiąca niezidentyfikowanych ofiar zamordowanych w okrutny sposób przez hitlerowców podczas II Wojny Światowej. Wydarzenie to zgromadziło liczne grono osób, które chciały oddać hołd pamięci tych, którzy stracili życie za Ojczyznę.

Na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice -  Romana Ptaka w uroczystości wzięli udział liczni goście, w tym Małgorzata Klimecka-Mateńczuk, wnuczka Stanisława Klimeckiego, przedstawiciele władz Krakowa, Wojewody Małopolskiego, Marszałka Województwa, Instytutu Pamięci Narodowej, młodzież , samorządowcy oraz mieszkańcy Niepołomic. Naszą Gminę reprezentowała Wójt -  Renata Gawlik.  

Pamięć o tych, którzy zginęli w okrutnych czasach wojny, jest naszym obowiązkiem i hołdem wobec tych, którzy nie mają już głosu. To także szansa na refleksję nad przeszłością i budowanie lepszej przyszłości, opartej na szacunku, pamięci i zrozumieniu.

fot. za R.Ptak

 

Przewiń do góry