Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

W czwartek  14 grudnia w auli Urzędu Gminy Biskupice miało  miejsce  uroczyste  wręczeniu odznaczeń za długoletnie pożycie małżeńskie. To niezwykle wzruszający moment, kiedy możemy docenić i uhonorować pary, które przez wiele lat budowały swoje małżeństwo na miłości, szacunku i wspólnych wartościach.

Dostojni Jubilaci Państwo Halina i Andrzej Dziuba ze Sławkowic ,  z rąk Wójt Renaty Gawlik oraz Kierownika USC – Jarosława Stręka odebrali medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawane przez Prezydenta RP, przyznawane w  dowód społecznego uznania,  trwałości małżeństwa i rodziny.

Jubilatom  życzymy kolejnych pięknych lat wspólnego życia, pełnych radości, wzajemnego wsparcia i niezapomnianych chwil.

Wyżej wymienieni Jubilaci otrzymali odznaczenia, gdyż  indywidualnie wystąpili o nadanie medali do Wojewody Małopolskiego.   Zbiorowy wniosek o przyznanie odznaczeń  dla pozostałych 23 par,  które w tym roku  świętują 50.rocznicę  zawarcia związku małżeńskiego,  z tutejszego Urzędu Stanu Cywilnego został wysłany 14 lipca br. Obecnie wniosek oczekuje na podpis w kancelarii Prezydenta RP. O postępach w tej sprawie i planowanych uroczystościach będziemy  informować .

 

 

Przewiń do góry