Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Program ten, dedykowany najmłodszym dzieciom, pozwolił naszym przedszkolakom oraz uczniom klas pierwszych na rozwijanie umiejętności rozpoznawania i kontrolowania emocji. Poprzez zajęcia darmowe, dzieci  miały okazję  rozwijać zdolności do rozpoznawania i regulowania emocji (frustracja, złość, rozczarowanie i wdzięczność, strach, smutek, wstyd, duma, zazdrość, radość) oraz wyrażania ich w zdrowy sposób. To niezwykle istotne, aby już od najmłodszych lat uczyć dzieci radzenia sobie z emocjami i wyrażania ich w odpowiedni sposób.

Nie tylko uczniowie mieli okazję skorzystać z Programu Profilaktycznego. Dla rodziców oraz nauczycieli zorganizowano specjalne spotkania, które pozwoliły im zdobyć praktyczne umiejętności w pracy z dziećmi oraz wsparły ich w procesie wychowywania i nauczania. Prowadzone były one metodą warsztatową, która pozwoliła na nabycie praktycznych umiejętności.

Grono Pedagogiczne składa serdeczne podziękowania Wójt Gminy Biskupice  - Renacie Gawlik za przekazanie na realizację Programu środków finansowych.

 

 

Przewiń do góry